Kontrol (Yönetici Kontrolü)

From FreecycleFAQ
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Moderation and the translation is 100% complete.

Other languages:
English • ‎français • ‎Türkçe

Kontrol nedir?

Eğer bir gruba yeni katılmışsanız, veya (bazı gruplar için) bir süredir mesaj asmamışsanız, o zaman mesajlarınız "kontrol edilebilir". Bu, mesajların derhal gruba gitmemesi demektir - onlar önce kontrol edilmeleri için gönüllü Moderatörler 'den birisine gider.

Kontrolü kim yapar?

Gruplar, gönüllü moderatörler tarafından yönetilmektedir. Onlara ücret ödenmemektedir - onlar grupların düzgünce çalışmalarına yardımcı olmak için zaman ayırmaktadırlar. Daha fazla bilgi için Moderatörler 'e bakınız.

Kontrol ne kadar sürer?

Bu, gruba ve ayrıca Moderatörler 'in ne yaptıklarına bağlıdır. Kontrol süresi yarım saatten yaklaşık bir güne kadar değişebilir.

Moderatörlerin (ya da en azından bazılarının) da hayatları olduğunu lütfen unutmayınız, bu nedenle gruba sürekli olarak bakmıyor olabilirler.

Mesajlar neden kontrol ediliyorlar?

Birkaç nedenle:

  • İstenmeyen postaları engellemek için. İstenmeyen postaları gönderenler sıklıkla gruplara katılarak bu tür mesajlar göndermektedirler. Yeni üyelerden gelen mesajların kontrol edilmesi bunların çoğunu engellemektedir.
  • Grubun uygunsuz kullanımını engellemek için. Freecycle, çöpe gidecek olan maddi eşyaların koşulsuz olarak hediye edilmesiyle ilgilidir. Kontrol, bunun bu şekilde kalmasına yardımcı olmaktadır.
  • Mesaj formatının doğru olmasını sağlamak için. Özellikle insanların her mesajı okumadıkları yoğun gruplarda mesaj formatının doğru olması önemlidir. Bu, grubu diğer insanlar için daha yararlı kılar, ayrıca mesajlarınıza daha iyi cevaplar almanız anlamına gelir.

Kontrol, bir ceza mıdır?

Kesinlikle değil. Bir [moderatör] 'ün sizi sevmediği için kontrole koyduğunu düşünebilirsiniz. Ama neredeyse her zaman moderatörler bireysel üyeleri hatırlamazlar çünkü yüzlerce veya binlerce birey vardır. Kontrol, sizinle ilgili bir yargıda bulunmak değildir. O sadece gruba giden mesajlarda ne olduğuyla ilgilidir.

Bütün mesajlar kontrol edilir mi?

Hayır. Oran, gruptan gruba değişir.

Ne zaman kontrolden çıkarılacağım?

Bu sizin yerel grubunuza bağlıdır ama genellikle siz en az bir tane iyi-formatlı bir mesaj astığınızda çıkartılırsınız.