Hebrew

From FreecycleFAQ
Jump to: navigation, search

Group Description

כתיבה בעברית הקובץ אינו עוסק ב-™Freecycle כלל, אלא בשימוש בפורום עצמו.

כללי Yahoo! Groups, כידוע לך, פותחה ע"י חברה אמריקנית. בשל כך, השירותים הניתנים הם באנגלית בעיקר, אם כי ישנם מס' תירגומים לשפות שונות. קיימת תמיכה בסיסית מאוד בעברית שבאה לידי ביטוי בתחומים הבאים: 1. הצגת עמודים בעברית כמו עמוד זה ועמוד הפתיחה למשל. אם כי יכולת זו פחות מושפעת מהמערכת של יאהו, אלא מתאפשרת בזכות התמיכה המובנית בעברית הקיימת ב-HTML. 2. מתן אפשרות לשלוח הודעות בעברית דרך הפורום (עמוד Post). 3. מתן אפשרות לשלוח הודעות בעברית ישירות לכתובת AshkelonFreecycle@yahoogroups.com. למרות האמור לעיל, עוד ארוכה הדרך לתמיכה מלאה בעברית, הכוללת בין היתר, תצוגה מימין לשמאל ותפריט בעברית. אציין במאמר מוסגר שכבר התחלתי להציק ליאהו בנושא, אך בינתיים הם לא כל כך מתרצים. לא נורא. נתאזר בסובלנות ובסוף נצליח.


אז מה עושים בינתיים? להלן מס' טיפים שימושיים לשליחת הודעה דרך הפורום (עמוד Post): • השתמש בעורך "המשוכלל" המאפשר כתיבת טקסט עשיר. ניתן להגיע אליו ע"י לחיצה על הקישור Rich-Text Editor המופיע בראש העמוד.
 • בתחתית עמוד העורך המשוכלל ישנה אפשרות לבחור את שפת ההודעה (?What language is this post in). בחר בעברית, כמובן (Hebrew).
 • בעת כתיבת ההודעה עצמה, הימנע משימוש בצירוף Ctrl+Shift כדי להציג את הטקסט מימין לשמאל. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שצירוף המקשים גורם לשינוי כיוון תצוגת הטקסט בלבד! המערכת של יאהו לא תזהה את השינוי, ותתייחס אליו כאילו הוא מיושר לשמאל. על כן, עליך להשתמש באפשרות היישור לימין דרך סרגל הכלים (כפתור Align Text).
 • העזר באפשרות התצוגה המקדימה (כפתור Preview) ועם קצת ניסוי וטעייה, תגיע לתוצאה המבוקשת.
 • מה שנראה הפוך - באמת הפוך. לכאורה משפט קצת סתום. אבהיר אותו בדוגמה הבאה:
בהנחה שכבר ביצעת את כל הפעולות הנ"ל, אם תרצה לכתוב בהודעה את הטקסט הבא:

שלום! שמי יצחק לוי , ואני גר באשקלון.

בעורך, הטקסט יראה בצורה כזאת (הנקודה בסוף המשפט המקורי עברה להתחלה):

.שלום! שמי יצחק לוי , ואני גר באשקלון

כדי לתקן זאת, פשוט נכתוב את הנקודה בהתחלה, וכך כאשר הטקסט המקורי יהיה:

.שלום! שמי יצחק לוי , ואני גר באשקלון

התוצאה תהיה:

שלום! שמי יצחק לוי , ואני גר באשקלון.

הכלל מתאים לכל מקרה (גם בכתיבת נושא ההודעה), עם כל סימן - לא רק נקודה.

לסיכום כולי תקווה שהטיפים יועילו לך בכתיבת ההודעות. כמו כן, שאלות נוספות תמיד ניתן להפנות אלי לכתובת AshkelonFreecycle-owner@yahoogroups.com.


 • הקובץ מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים במידה שווה.


-- ירון בן-עמי מנהל AshkelonFreecycle


< העמוד הקודם • ראש העמוד ^

Copyright (c) 2003 The Freecycle Network www.Freecycle.org. All rights reserved.

Freecycle and the Freecycle logo are trademarks of The Freecycle Network in the United States and/or other countries.

Welcome

בוגר/ת ™Freecycle יקר/ה,

תודה על עזרתך בהפיכת רשת Freecycle לדבר המיוחד שהיא. תהליך ביטול חברותך ב-Yahoo Groups עשוי לארוך מס' ימים (עד שלושה). אנו מתנצלים על העיכוב, אם יהיה.

כל נסיון נוסף לביטול חברותך, או שינוי בהגדרת קבלת הדואר עלול לעכב את התהליך אף יותר (עד יום לכל פעולה). אנא התאזר בסובלנות עד השלמת התהליך, ובקרוב תוכל/י להמשיך בחייך מחוץ לקהילתנו הקטנה.

אאחל לך הצלחה בכל דרך שתבחר/י...


-- ירון בן-עמי מנהל AshkelonFreecycle


Copyright (c) 2003 The Freecycle Network www.Freecycle.org. All rights reserved.

Freecycle and the Freecycle logo are trademarks of The Freecycle Network in the United States and/or other countries.

Etiquette/Rules

כללי התנהגות ב-�Freecycle חבר Freecycle יקר,

תודה לך על כך שאתה חלק מרשת ה-Freecycle (שאינה חדלה מלגדול). אנו משנים את העולם בכל פעם שאנו נותנים משהו! הודעה זו נשלחת לכל חבר בעת הצטרפותו, ובנוסף נשלחת פעם בחודש לכל חברי הקהילה. אם הודעה זו לא עודכנה מאז הפעם האחרונה שקראת אותה, הרגש חופשי לעבור להודעה הבאה. תאריך עדכון אחרון: 9 במאי 2006

אם הינך חדש בקהילה או מעוניין ברענון זריז בנוגע להפקת המירב מהקהילה שלנו, אנא המשך לקרוא! הודעה זו מכילה ידע חיוני עבור כל חברי Freecycle ותענה על הרבה שאלות נפוצות בקרב משתמשים חדשים, אז אנא הקדש את הזמן לקרוא עד תום.

קהילה זו מקשרת בין אנשים שיש להם חפצים שהם היו מעוניינים להיפטר מהם לבין אנשים שיוכלו להשתמש באותם חפצים. מטרתנו היא שלא יזרקו פריטים שמישים לחינם. ע"י שימוש חוזר במה שכבר מצוי בסביבתנו אנו מפחיתים את הצריכה, מייצרים פחות, ומפחיתים את הפגיעה בסביבה. תועלת נוספת משימוש ב-Freecycle: היא מעודדת אותנו להיפטר מדברים ישנים שאין לנו עוד צורך בהם ובכך מקדמת מעורבות בקהילה.

בהקמתה, ב-10 באפריל 2006, קהילת AshkelonFreecycle הביאה לעולם עוד שלוחה של תנועת Freecycle העולמית - לראשונה בעברית. התנועה החלה את פעולתה בטוסון, אריזונה, ארה"ב ב-1 במאי 2003, ועתה מתפארת באלפי קהילות בכל רחבי העולם, ומתפתחת בקצב מסחרר. אנא עזור לקהילה זו לגדול ע"י הפצת השמועה!

כולנו באופן אישי מכירים הרבה אנשים נהדרים בקהילה שלנו שיאהבו את הרעיון הזה. אז למה שלא נעביר את זה הלאה, ונספר ל-3 אנשים (או יותר) אודות Freecycle? אתה תספר לחבריך, למשפחתך, לשכניך, לשותפיך לעבודה, וכו'... והם יגידו לשלהם, וכן הלאה, וכן הלאה... קלטת את הרעיון?!


חוקים וכללי התנהגות ב-Freecycle:

1. ודא שהחפץ המפורסם יהיה בחינם, חוקי, ומתאים לכל גיל. הווה אומר, אסור לפרסם אלכוהול, כלי נשק, סמים, וכד'. שתי עבירות ואתה בחוץ , כלומר חברותך תימחק אוטומטית ע"י ההנהלה באם תבצע שתי עבירות.

   זה החוק העיקרי ב-Freecycle שאנו צריכים לחיות על פיו והוא די פשוט להבנה וציות.
 2. שורת הנושא בהודעה. השתמש בביטויים אלו להקל על אחרים למחוק או לצפות בהודעות:
   הצעה: מקרר - ברח' אלי כהן
   נמסר: מקרר - ברח' אלי כהן
   דרוש: מקרר - בכל מצב שהוא
   (השתדל להפחית במודעות מסוג זה, ואל תציע כסף. מעל לכל, אל תבקש פריט יקר יער כגון DVD.

התקבל: מקרר

 3. אנא אל תפרסם את אותה הודעת דרוש יותר מפעם אחת בחודש.
 4. אין לערב פוליטיקה, אין להכניס "דואר זבל", אין להכניס כסף, אין לדבר בצורה בוטה ו/או לא הולמת. כאמור, 2 עבירות ואתה בחוץ.
 5. מיקום מקורב שלך. השתדל לציין זאת בגוף הודעת האימייל שלך וגם בשורת הנושא.
 6. צמצם הכל להודעה אחת. יש לך יותר מפריט אחד לתת? בבקשה! הקפד לרכז את כל הפריטים בהודעה אחת, על מנת למנוע עומס על המערכת והחברים האחרים.
 7. האם אפשר להשתמש ב-Freecycle כדי למצוא בתים חדשים לחיות מחמד? כמובן. דאג שזה יהיה חוקי ונהג בזהירות מתוך אהבה. יחד עם זאת, פרסומים על חיות מחמד למטרות הרבעה אינם מותרים ב-Freecycle.

8. ללא מסחר בבקשה. בשביל זה לך לסופר הקרוב לביתך. זה יכול להיות די כיף.

 9. תגובות יש להפנות למציע בלבד. יש להפחית את עומס ההודעות על הפורום.
 10. איסוף. קבע כרצונך. ככלל, מוטב שתתאם איסוף של מס' חפצים באותו יום וכך תחסוך הסתובבות מיותרת. במידה שאתה המפרסם, מומלץ שתקבע מועד איסוף עם אדם אחד בד ולא תציע את הדבר לאדם הראשון שיגיע אליך לקחת.
 11. אין לפרסם את עצמך, ילדיך, או חבריך. ישנם מספיק אתרי היכרויות באינטרנט למטרה זו.
 12. כללי ההתנהגות על רגל אחת - היה נחמד! כשאתה מתאם איסוף של פריט מסוים ממישהו, מן הראוי הוא שתגיע במועד המדוייק שנקבע. אחרי הכל הוא נותן לך מתנה, בלי לצפות לשום תמורה (פרט להרגשת הסיפוק).


טיפים לאירגון ההודעות המתקבלות:

 1. צור תיקייה נפרדת בשם "AshkelonFreecycle", והגדר שכל המודעות המכילות את הביטוי "AshkelonFreecycle" יועברו אוטומטית לאותה תיקייה.
   כיוון שיש מגוון רחב כל כך של תוכנות דואר אלקטרוני, קצרה היריעה מלהכיל הסברים איך לבצע זאת בכולן. הצעתי היא שתבדוק בתיעוד של התוכנה שבה אתה משתמש.
 2. קבע את תדירות קבלת ההודעות דרך אתר הקהילה. ניתן לקבוע את ההגדרה דרך הקישור Edit Membership, המופיע בראש העמוד בפורום.
   חשוב לדעת: ישנו מרווח זמן מרגע שינוי ההגדרה עד להחלתה בפועל ע"י Yahoo (כ-6 שעות, ואף יש משתמשים שדיווחו על עיכוב של 3 ימים). על כן, התאזר בסובלנות עד להחלת ההגדרה החדשה.


 • תודתי נתונה לעוזי הלשטוק על העזרה בתרגום.
 • הקובץ מנוסח בלשון זכר, אך פונה לשני המינים במידה שווה.


-- ירון בן-עמי מנהל AshkelonFreecycle


< העמוד הקודם • ראש העמוד ^

Copyright (c) 2007 The Freecycle Network www.Freecycle.org. All rights reserved.

Freecycle and the Freecycle logo are trademarks of The Freecycle Network in the United States and/or other countries.

Farewell Letter

מה זה בכלל ™Freecycle? ראשית, מה זה לא: קהילת Freecycle לא נועדה רק כדי לתת לעניים. היא לא המקום לקבל המון דברים בחינם. היא לא המקום לפרסם דברים שעדיף כבר שיהיו במזבלות. היא לא סוג של רשימת משאלות שפיה אמורה לבוא ולמלא לנו את כולן. והיא גם לא לוח מודעות ציבורי לפרסום נדל"ן, רופאי שיניים, מכונאים, או לפרסום עסקים ושירותים או אירועים מיוחדים.

ומה זה כן: קהילת Freecycle נועדה למנוע זריקת דברים שימושיים למזבלות. היא מאפשרת לנו לתת משהו שאין לנו שימוש בו יותר למישהו שאולי יוכל להאריך את חייו במקצת. היא מאפשרת לנו להעניק מתנות לאנשים, ובו זמנית לנקות את ה"זבל" שלנו. היא מעלה את המודעות הסביבתית בקהילה.


הצעת פריטים שאנו לא צריכים לאלה שזקוקים להם: כשאנו מפרסמים מודעת הצעה, אנו מציעים לתת למישהו מתנה. באחריותנו לתת את המתנה הזו לאדם המתאים ביותר לדעתנו. אין אנו מחוייבים לתת את המתנה שלנו למישהו עשיר, עני, רווק, נשוי, ללא ילדים, עם ילד אחד, עם 15 ילדים, יש לו רכב, אין לו רכב, או שיש לו תמנון סגול העונה לשם "צדוק" בחצר האחורית. לנו הזכות לבחור את האדם המנומס ביותר, החצוף ביותר, המצחיק ביותר או זה שפנה אלינו ראשון, ולתת לו את המתנה שלנו. אנו יכולים להגריל שם מתוך כובע, או להשתמש באצבע ולבחור ישירות מהמסך. אפשר לבחור את הראשון שפנה אלינו, השלישי או העשירי. אנו יכולים לחכות 24 שעות ורק להחליט. זה תלוי בנו.


יידוע אנשים על דברים שאנו צריכים: כשאנו מפרסמים מודעת דרוש, או עונים להצעה של מישהו אחר, אנו מבקשים מתנה. הסיכויים הם שלאף אחד ברשימה לא יהיה את מה שאנחנו מחפשים. אולם לפעמים מישהו יראה מודעת דרוש עבור כדורגל, ויגיד לעצמו: "אה-הא! יש לי אחד בארון!", ומיד אח"כ יגיד לעצמו: "הי! אני מדבר עם עצמי!" אבל אתם יודעים מה? הסיבה שאנחנו עשירים, עניים, רווקים, נשואים, ללא ילדים, עם ילד אחד, עם 15 ילדים, יש לנו רכב, אין לנו רכב או שיש לנו תמנון סגול העונה לשם "צדוק" בחצר האחורית, לא אומרת שאנחנו ראויים יותר מכל אחד אחר לקבל את המתנה. בין אם הוא חבר בקהילה, או סתם אחד שגר מעבר לכביש. קמצנות בשימוש במילים כגון: "בבקשה" ו-"תודה", היא דרך להוריד את הסיכויים לקבל משהו.


איך להשתתף ב-Freecycle: כשאנו מעוניינים למצוא בית חדש למשהו, בין אם זה כיסא, פקסימיליה או גיטרה ישנה, עלינו לשלוח הודעה המציעה אותו לחברי הקהילה לכתובת AshkelonFreecycle@YahooGroups.com. ההודעה תישלח לכלל חברי הפורום - אין צורך לשלוח לכל חבר בנפרד.

אם מצאנו הצעה לפריט שאנו צריכים, עלינו פשוט להשיב לשולח (Reply). מרגע זה, אחריות המציע היא לבחור למי לתת את הפריט ובנוסף לתאם את האיסוף עצמו.

חוק בל יעבור: כל מה שמפורסם חייב להיות חינם לחלוטין, חוקי ומתאים לכל גיל.


דוגמאות לנושאי הודעות:

 • רצוי לרשום את נושאי ההודעות בתחביר אחיד (כמוראה להלן) על מנת להקל על ההבנה של מטרת ההודעה.
 • בתוכן ההודעה יש לפרט יותר על הפריט.

הצעה: אופני הרים 21 הילוכים במצב מעולה - בנווה דקלים

נמסר: אופני הרים 21 הילוכים במצב מעולה - בנווה דקלים

דרוש: ספה נחמדה לדירת סטודנטים - באפרידר

התקבל: ספה נחמדה לדירת סטודנטים - באפרידר

 • השתדלו לדבוק בתחביר זה, שכן הוא מועיל מאוד.


-- ירון בן-עמי מנהל AshkelonFreecycle


< העמוד הקודם • ראש העמוד ^

Copyright (c) 2003 The Freecycle Network www.Freecycle.org. All rights reserved.

Freecycle and the Freecycle logo are trademarks of The Freecycle Network in the United States and/or other countries.