Katılma sayfası

From FreecycleFAQ
Revision as of 15:22, 17 June 2016 by Selo55m (talk | contribs) (Created page with "Aldığınız epostalar yanlışlıkla '''çöp posta''' veya '''istenmeyen posta'' klasörlerine konulmuş olabilir diye bu klasörleri<font color=red>kontrol ettiğinize lü...")

Jump to: navigation, search
Other languages:
English • ‎Türkçe

İki aşama vardır:

  1. My Freecycle Kimliği Almak
  2. Gruba Katılmak

Bir Freecycle.org kimliği nasıl alabilirim?

Eğer Freecycle.org'a daha önceden kaydolmadıysanız, lütfen kayıt formuna gidiniz ve ücretsiz olarak kendi hesabınızı oluşturunuz. http://my.freecycle.org/kaydolma

Signupform.jpg

Eposta adresinize geçici bir şifre gönderilecektir. Şifreyi aldıktan sonra, http://my.freecycle.org'a kendi kullanıcı adınız ve geçici şifrenizle giriş yapınız. Şifrenizi, size epostada gönderildiği gibi doğru bir şekilde girdiğinize emin olunuz, çünkü karakterler küçük/büyük harflere duyarlıdır.

Giriş yaptıktan sonra, şifrenizi değiştirmeniz istenecektir. Onu değiştirdikten sonra, lütfen 'Yeni Şifreyi Kaydete tıklayınız. Sonraki girişinizde, lütfen yeni şifrenizi kullanınız.

Gruba nasıl katılabilirim?

Buradan, aşağıdakine benzeyen bir sayfaya yönlendirileceksiniz:

Notamember.jpg


Bulunduğunuz yeri girerek yakınınızda bir grup bulunuz. Bölgenizdeki bütün grupları görmeyi arzu ederseniz, buraya bakabilirsiniz.

Size en yakın olan grubu seçtiğinizde, "Grup sayfasına gidiniz" ve "Bu gruba katılınız" diye iki seçeneğiniz vardır.

"Grup sayfasına gidiniz"'i tıkladığınızda, sayfada insanların teklif ettikleri eşyaların bir listesi olacaktır, sayfanın en altına ininiz (tüm listelerin altına) ve "Bu gruba katılınız"'ı göreceksiniz. Bu mesaja tıklayınız ve işiniz tamamdır.

Fakat gruptan gelen hiçbir epostayı kaçırmamak için, özellikle de yeni kaydolduğunuzda, epostalarınızı kontrol ettiğinize emin olunuz.

Sizin için doğru olan Mesaj Teslimi seçeneğini seçmelisiniz, gerçi onu daha sonra da değiştirebilirsiniz.

  • Her mesaj için bir eposta asılan her mesaj için bir eposta alacağınız anlamına gelir. Bazı gruplar oldukça yoğundur, bu nedenle her gün pek çok eposta alırsınız. O epostaları yönetmek için gerekli ipuçlarını burada görebilirsiniz: Epostaları Düzenlemek Not: Mesajları hâlâ web-sitesinde görebilirsiniz, onlar epostada görünmeden önce burada görünürler.
  • Eposta özeti epostaları gruplandırır, siz bunu daha yönetilebilir bulabilirsiniz. Bazı eşyalar çok çabuk giderler bu nedenle siz onları özetinizde gördüğünüzde onlar çoktan gitmiş olabilirler.
  • YÖNETİCİ MESAJLARIndan başka hiçbiri mesajları eposta yerine web-sitesinden okumak içindir. Alacağınız tek eposta, çok ender olarak moderatörlerden gelecek olan mesajlar olacaktır.

Sonraki adım nedir?

Başvuruyu yaptığınızda, epostayla yönergeleri alacaksınız.

Aldığınız epostalar yanlışlıkla çöp posta' veya istenmeyen posta klasörlerine konulmuş olabilir diye bu klasörlerikontrol ettiğinize lütfen emin olunuz.

Please read these carefully, as they contain important information about

  • how to get your membership approved (if your group does this)
  • how your group works. Some rules vary from group to group.

Once you've joined, you can also get more information in How To Use Freecycle.